Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 listopada 2019
  • dzisiaj, 18:30

[FOTO] "Mikołaje - Aniołom" - III edycja biegu dla Kulejących Aniołów

W sobotę, 7 grudnia na ulicach sołectwa Piasek już po raz trzeci przeprowadzony został bieg "Mikołaje - Aniołom".

"Mikołaje - Aniołom" przygotowanie do staru - 07.12.2019 · fot.


W zależności od kondycji, uczestnicy do pokonania mieli dystans 5 lub 10 km. Na dystansie 5 km swoich sił spróbować mogli biegacze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy chodzenia z kijami. Z odcinkiem 10 km zmagali się już będą tylko doświadczeni biegacze i osoby uprawiające nordic walking. Każdy z uczestników biegu na starcie otrzymał czerwoną czapkę, która przypominała obchody dnia Świętego Mikołaja.

"Mikołaje - Aniołom" meta na 5 i 10 km - 07.12.2019 · fot.


Zarówno start jak i meta biegu zlokalizowane zostały przed funkcjonującym już prawie dwa lata "Domem Kulejących Aniołów". Dochód z imprezy tym razem przekazany zostanie na zakup samochodu typu bus, który niezbędny jest do bezpiecznego przewozu osób niepełnosprawnych do ośrodka.

Podczas biegu ośrodek odwiedził również Święty Mikołaj. Dla wszystkich dzieci prawdziwy Święty Mikołaj przekazywał drobne podarunki, zaś wszyscy kibice znajdujący się na trasie biegu, mogli spotkać Mikołajów z Łąki przekazujących słodycze oraz kwestujących na rzecz "Kulejących Aniołów".

7 grudzień był także dniem otwartym "Domu Kulejących Aniołów", gospodarze zaprosili do zobaczenia jak funkcjonuje obiekt niosący pomoc ponad 100 osobom niepełnosprawnym fizycznie i umysłowo. Jak zwykle wszystkich rozgrzano muzyką oraz smaczną grochówką przyrządzoną przez strażaków OSP, a także kawą i herbatą po trudach kibicowania zawodnikom na mroźnej trasie biegu.

Organizację Biegu objęło kulinarnym patronatem Ogólnopolskie Stowarzyszenie KUCHARZE BEZ GRANIC. Zapłonie Kulinarny Ogień, w ramach którego 9 kucharzy z całej Polski przygotowało dla biegaczy rozgrzewającą, pikantną zupę gulaszową, hot dogi i hamburgery. Wszystko na żywym ogniu, z naturalnych produktów, w scenerii zimowej aury.

- Już dziś ślemy serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy wsparli Kulinarny Ogień podarowanymi produktami. W ten magiczny czas każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem - mówią pracownicy Domu Kulejących Aniołów.

BM, new / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA