Ogoszenia Tychy Ogoszenia Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Co, gdzie, kiedy?

  • 28 listopada 2019
  • 1 grudnia 2019

XI Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy: Magda Anioł, God's Property, Aga Smoleń!

Miejskie Centrum Kultury i miasto Tychy zapraszają na XI Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Poczujmy atmosferę świąt w weekend 20-22 grudnia - spotykamy się na Placu Baczyńskiego i w Pasażu Kultury Andromeda od piątku do niedzieli, w godzinach od 12.00 do 21.00.

XI Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy


Poszczególne atrakcje będą rozmieszczone na całym Placu Baczyńskiego, gdzie oprócz typowych dla jarmarku domków z pysznościami, rękodziełem i inspirującymi upominkami, w ostatni grudniowy weekend przed Świętami czekać będą: koncerty na scenie, namiot warsztatowy dla dzieci i dorosłych, bezpłatna karuzela dla najmłodszych, fotobudka, szczudlarze i inne atrakcje. Wszystko to w świątecznej atmosferze i scenerii, która sprawi, że Plac Baczyńskiego będzie magiczny, stanowiąc tyskie miejsce spotkań w tym radosnym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie.

Pierwszego dnia o nastrój ciepły, magiczny i ... anielski zadba Magda Anioł, którą usłyszymy na scenie Placu Baczyńskiego w piątek, 20 grudnia w programie "Przed Świątecznie". Tego samego wieczoru God's Property jak zawsze natchnie i naenergetyzuje publiczność - taką moc ma muzyka gospel!

Kto nie zna złośliwego Grincha, który psuje atmosferę Bożego Narodzenia? Wraz z Teatr HoM zapraszamy na świąteczny spektakl plenerowy "Grinch i Drzewo Elfów" w niedzielę, 22 grudnia o 15.00. To bajkowa opowieść o elfach, pomocnikach Świętego Mikołaja i zgryźliwym Grinchu. Na oczach dzieci, obdarowany upominkiem i odrobiną ciepła i przyjaźni Grinch, przemienia się i dołącza do grona elfów w misji dostarczenia dzieciom gwiazdkowych prezentów. Zabawna historia, ale i refleksyjny moralitet o potrzebie przyjaźni i akceptacji.

W tym roku Jarmarkowa scena oddana zostanie tak artystom z kraju, jak i twórcom nieprofesjonalnym z naszego miasta. Oligo Mix Band to tyski zespół powstały w 2009 roku, który tworzą pracownicy, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 8 w Tychach. Na Jarmarku przedstawią program "Wesołych Świąt z gwiazdkowych kart".

Przepis na larmo według Krzikopy to muzyka i taniec, połączenie polki z elektro i kubańskim clave, czy śląskiego walczyka z bałkańskim rytmem. Jesteście gotowi na energetyczny koktajl brzmień i rytmów na Jarmarku? Ta mieszanka nie daje o sobie zapomnieć! Krzikopa zestawia tradycję i nowoczesność i zagra dla Was w sobotę!

Nie tak dawno cała Polska zachwyciła się głosem Agi Smoleń, którym zaczarowała Tomsona i Barona w programie The Voice of Poland TVP. Już podczas niedzielnego koncertu na Placu Baczyńskiego usłyszymy Ją ponownie w Tychach! Aga Smoleń & Gruba Ferajna i Goście roztoczą magiczną świąteczną aurę wśród zebranych podczas "Koncertu Pastorałek".

W niedzielę, na zakończenie radosnego czasu oczekiwania zaprosimy Was do podziwiania Teatru Ognia Nam-Tara, który przygotował dla nas fire&light show.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA